02 februára 2015

Prečo nejdem hlasovať v referende 7.2.

...lebo toto referendum je nástrojom, politickou zbraňou, boja kresťanov proti ideovým a etickým alternatívam v spoločnosti.
Kresťanstvo vždy neznášalo a obávalo sa alternatív v svetonázore, v spôsobe života, v etike, v teológii...
Tento strach bol a je oprávnený, lebo pre dogmatiku je vždy hrozbou alternatíva, ktorá existuje paralelne s ňou. Ukazuje teda aj inú cestu, aj inú možnú pravdu, aj iné poňatie dobra atď.
Alternatíva dogmatiku spochybňuje, lebo manifestuje, že existujú iné možnosti chápania sveta. Z kresťanstva sa tak stáva iba jedno náboženstvo z mnohých, kresťanský Boh jeden z kolektívu božstiev. Možnosť, že Ježiš Kristus bol iba jeden z vizionárov, iba zakladateľ ďalšieho náboženstva, je prinajmenšom znepokojujúca.
Dnes tvoria kresťania necelú tretinu svetovej populácie. To znamená, že väčšina ľudí na Zemi považuje kľúčové kresťanské pravdy za omyl alebo lož. Človek a náboženstvo existujú prinajmenšom dvestotisíc rokov, kresťania sú tu iba dve tisícročia.
Predstava, že kresťanský svetonázor je vo svete od nepamäti v menšine, že tzv. zjavené pravdy kresťanstva sú tu mikroskopicky krátko, že drvivá väčšina ľudí v Krista ako Boha neverila a  neverí, môže pôsobiť nielen ako spochybnenie náboženstva, ale aj ako zničujúca sila pôsobiaca proti jeho autorite.
Tak, ako židia v blízkosti boli kresťanom nepríjemní, lebo demonštrovali možnosť, že kresťanské náboženstvo je omyl kolosálnych rozmerov (alebo lož), tak sú nepríjemní aj homosexuáli v susedstve, lebo ukazujú úplne inú alternatívu etiky v sexualite, ktorú kresťanstvo nedokáže tolerovať ako rovnocennú, lebo je preň hriehom, protivením sa božiemy plánu s človekom.
A tak sa referendum stáva zbraňou proti homosexuálom, proti sexualite vôbec, proti alternatívnej etike ako takej.
A ja bojovať proti homosexuálom, proti slobode voľby spôsobu života, pod zástavami dogmatizmu a intolerancie nebudem.

1 komentár:

Anonymný povedal(a)...

Je to úplná sprostosť čo tu píšete. Snáď ste za to, aby deti nevychovávali iba 2 muži alebo 2 ženy. Všetko čo stačí je, aby ste sa 7. februára postavili zo stoličky a šli zahlasovať 3x áno.
Buďte rozumný a verím, že sa rozhodnete správne...
Prajem pekný deň!